Paradigma Sonsuzluğu: Bilim

İlk kez 1992 yılında "Güneş Çağına Yükseliş" kitabında "uygarlık planlaması" olarak adlandırılan şey, hayatta kalmak için gerekli olan yeni bir bilimin planına dönüştü.


  Etik - hayatta kalma bilimi


"Hesaplama Hatası" bölümünün 298 - 313. sayfalarını PDF olarak.

İşte 309. sayfanın son bölümü.

  Yeni bir bilimin doğuşu


Diğer tüm bilimlerin bulgularını değerlendiren ve bunları insanlığın mümkün olan en iyi şekilde hayatta kalması için bütünleştiren bilimin adı nedir?

Gerçekten de böyle bir bilim henüz kurulmamış olabilir mi? Bugün toplumun yeni "etik" bilimi hakkındaki fikri ne olurdu? Soyut durumları tartışan din adamları mı? Tamamen yanlış bir fikir! Bu bir veri işleme bilimi olacak. İnsanların aldığı tüm kararları anlamak ve bu kararlar hakkında bir bilgisayar modeli oluşturmak.

Bu dünya modeli farklı politikalar ve farklı senaryolarla test ediliyor. Bu da gelecekle ilgili sorulara yol açabilir ve açacaktır. Daha önce hiç sorulmamış sorular çünkü kimse bunları düşünmemişti. Bu yeni soruların daha sonra dünyanın daha da geliştirilmiş modellerine dahil edilmesi gerekecektir. Bu da öngörülen senaryolara dayalı bilimsel çalışmalara olanak sağlayacak ve bunları gerektirecektir.

Bu, geleceğe doğru mümkün olan en iyi yolu bulmak ve geliştirmek için navigasyon sistemimiz olacaktır.

Paradigma Sonsuzluğu Paradigma Sonsuzluğu
Bir uygarlık sınırsız hayatta kalma kapasitesi geliştirebilir mi? Biz öyle düşünüyoruz! Küresel refah ve sınırsız bir gelecek bu şekilde mümkün olabilir.


Noel mesajı
Noel 2018'den hemen önce, Roma Katolik Kilisesi'nin üst düzey bir yetkilisiyle bir toplantı yapıldı. Bu mesaj o toplantı için hazırlanmıştır.


          Paradigma Sonsuzluğu: Bilim: İlk kez 1992 yılında "Güneş Çağına Yükseliş" kitabında "uygarlık planlaması" olarak adlandırılan şey, hayatta kalmak için gerekli olan yeni bir bilimin planına dönüştü. https://paradigm.pege.org/science-tr/