Paradygmat Nieskończoność: Nauka

To, co po raz pierwszy nazwano "planowaniem cywilizacji" w 1992 roku w książce "Ascent to the Solar Age" rozwinęło się w plan nowej nauki niezbędnej do przetrwania.


  Etyka - nauka o przetrwaniu


Rozdział str. 298 - 313 "Błędy w obliczeniach" jako PDF.

Oto ostatni fragment strony 309.

  Narodziny nowej nauki


Jak nazywa się nauka, która ocenia ustalenia wszystkich innych nauk i integruje je dla jak najlepszego przetrwania ludzkości?

Czy naprawdę może być tak, że taka nauka jeszcze nie powstała? Jakie byłoby dziś wyobrażenie społeczeństwa o nowej nauce "etyce"? Religijni mężczyźni dyskutujący o abstrakcyjnych sytuacjach? Całkowicie błędne wyobrażenie! Będzie to nauka zajmująca się przetwarzaniem danych. Zrozumienie wszystkich decyzji, jakie podejmują ludzie i zbudowanie modelu komputerowego na temat tych decyzji.

Ten model świata jest testowany przy użyciu różnych polityk i różnych scenariuszy. To może i będzie skutkować pytaniami o przyszłość. Pytania, których wcześniej nie zadawano, bo nikt o nich nie myślał. Te nowe pytania będą musiały być następnie wbudowane w kolejne ulepszone modele świata. To pozwoli i będzie wymagało pracy naukowej opartej na przewidywanych scenariuszach.

To będzie nasz system nawigacji, który pozwoli nam znaleźć i rozwinąć najlepszą możliwą drogę w przyszłość.

Infinityzm paradygmatu Infinityzm paradygmatu
Czy cywilizacja może rozwinąć zdolność do nieograniczonego przetrwania? My uważamy, że tak! W ten sposób możliwy jest globalny dobrobyt i bezgraniczna przyszłość.


Przesłanie świąteczne
Tuż przed Bożym Narodzeniem 2018 roku odbyło się spotkanie z wysokim dostojnikiem Kościoła rzymskokatolickiego. Na to spotkanie został zredagowany niniejszy komunikat.


          Paradygmat Nieskończoność: Nauka: To, co po raz pierwszy nazwano "planowaniem cywilizacji" w 1992 roku w książce "Ascent to the Solar Age" rozwinęło się w plan nowej nauki niezbędnej do przetrwania. https://paradigm.pege.org/science-pl/