Noel mesajı

Noel 2018'den hemen önce, Roma Katolik Kilisesi'nin üst düzey bir yetkilisiyle bir toplantı yapıldı. Bu mesaj o toplantı için hazırlanmıştır.


Download als PDF

  Bu uygarlık büyümeli


Uygarlıkların gelişmişlik düzeylerine göre bir sınıflandırması vardır. Bu, uygarlık seviyesi 0 ile başlar: "Bir bebek gibi çaresiz".

Yetişkin bir uygarlık haline gelmek ve her şeyden önce hayatta kalmak için gereken teknoloji zaten mevcuttur, sadece zihinsel engeller bunun gerektiği ölçüde kullanılmasını engellemektedir.

İnsanlar "Tanrı insanı kendi suretinde yaratmıştır" sözünü kabul etmemekte, bunun yerine işe yaramaz küçük haşereler oldukları inancına sarılmaktadırlar; bu inançsızlığın en kötü ifadesi "Sağlıklı gezegenlerde insan yoktur" sözüdür.

İnsanlar, Papa Francis'in "Laudato si" ansiklopedisinde "çobanlık yap, koru, gözet, muhafaza et, muhafaza et, koru" olarak yorumlanan "yeryüzüne boyun eğdir" emrinin tam anlamını kabul etmiyorlar.

Bu görev "hiçbir şeyi kırmamak "tan çok daha fazlasıdır. Bu görev, milyarlarca yıl boyunca bu görevde ustalaşabilmek için gerekli teknolojiyi geliştirme görevidir.

Sonsuzculuk, şimdiye kadar pek önemsenmeyen bu iki inanca yeni bir soluk getirmektedir: "Tanrı insanı kendi suretinde yaratmıştır" ve bu, "yeryüzüne boyun eğdirme" sürecinde karşılaşacağımız tüm sorunların çözülebileceğinin bir kanıtıdır. Sonsuzluk, karşı karşıya olduğumuz sorunları araştırıyor ve insanlığın mevcut teknik ve bilimsel durumuyla bunların nasıl çözülebileceğini gösteriyor.

Şu anda insanlık iki asırdır farkında olmadan "bir bebek kadar çaresiz" konumundan "acil sorunları çözebilen" konumuna doğru bir medeniyet sıçraması yaşamaktadır. Bu uygarlık sıçraması, insanlığın reşit olması, dünya çapında refah, başarılı bir gezegensel temizlik ve acil sorunları çözebilecek önlemlerle tamamlanmıştır. Gezegensel temizlik, CO2'nin 280 ppm'lik sanayi öncesi seviyelere ya da bilimin optimum olduğunu kabul ettiği bir seviyeye indirilmesi anlamına gelmektedir.

Teknik olarak bu bir sorun değildir, sadece manevi rehberlik gerektirir. Din özel bir mesele değildir, ancak daha sonra siyaset tarafından uygulanacak olan bir medeniyetin ilkelerini sağlamak için siyasetin üzerinde yer almalıdır.

Büyümenin bu zor aşamasında insanlığın nihayet misyonun tüm kapsamının farkına varmasına yardımcı olmak için işbirliğinizi umuyorum.

  Bir ateist ile sohbet


Ateistlerle bu konuda yapılan tartışmalar her zaman "O zamana kadar hepimiz ölmüş oluruz" cümlesiyle sonuçlanır. Bu toplantıda da durum böyleydi. Bir insan vücudunun ortalama MTBF'sini (Arızalar Arası Ortalama Süre) açıkça aşan bir süre için sorumluluk aktarılamadı.

Bir zamanlar güçlü olan bu kuruluşun, hayatta kalmanın olumlu güçlerine katılmak yerine tamamen önemsizleşmeye devam etmesi üzücü olacaktır.

Paradigma Sonsuzluğu Paradigma Sonsuzluğu
Bir uygarlık sınırsız hayatta kalma kapasitesi geliştirebilir mi? Biz öyle düşünüyoruz! Küresel refah ve sınırsız bir gelecek bu şekilde mümkün olabilir.


          Noel mesajı: Noel 2018'den hemen önce, Roma Katolik Kilisesi'nin üst düzey bir yetkilisiyle bir toplantı yapıldı. Bu mesaj o toplantı için hazırlanmıştır. https://paradigm.pege.org/2018-tr/